Εφαρμοστικά Σενάρια Κινητήρα Συνεχούς Ρεύματος (DC) Μηχανημάτων Ανύψωσης Σειράς RM145
1. Μεσαίας και Βαριάς Χρήσης Ηλεκτρικά Παλετοφόρα
Βασικό στοιχείο κίνησης για ηλεκτρικά παλετοφόρα μεσαίας χρήσης 1–5 kW, που διασφαλίζει σταθερή παροχή ισχύος για οριζόντια μεταφορά βαρέων φορτίων και μεταφορά υλικών σε μεγάλες αποστάσεις σε λογιστικά σενάρια.
2. Συμπαγή Ηλεκτρικά Μηχανήματα Ανύψωσης και Μηχανήματα Ανύψωσης Εμβέλειας
Ιδανικό για μικρά και μεσαία ηλεκτρικά παλετοφόρα οχήματα με ευρύ εύρος τάσης 24–96 V, φορτηγά ανύψωσης (reach trucks) και στοιβαστές, διασφαλίζοντας αποτελεσματική παροχή ενέργειας για κατακόρυφη ανύψωση και φόρτωση/εκφόρτωση σε χαμηλό επίπεδο σε στενούς χώρους αποθήκευσης.
3. Χειρισμός υλικού σε αποθήκες και κέντρα διανομής
Τέλειο για εσωτερικές επιχειρήσεις υψηλής συχνότητας σε σύγχρονες αποθήκες, κέντρα διανομής ηλεκτρονικού εμπορίου και κέντρα αποθήκευσης λιανικής, προσαρμόζεται σε συχνές καταστάσεις ενεργοποίησης/απενεργοποίησης και διαλείπουσα λειτουργία (κύκλος λειτουργίας S2).
4. Μεταφορά υλικού σε εργαστήρια και γραμμές παραγωγής
Κατάλληλο για μεταφορά ημιτελών προϊόντων και εξαρτημάτων σε καθορισμένα σημεία στους χώρους παραγωγής και τις γραμμές παραγωγής, με φυσική αερόψυξη και υψηλή απόδοση θερμότητας για συνεχή βιομηχανική λειτουργία.
5. Αυτόνομα Οχήματα Οδήγησης (AGV) και αυτοματοποιημένος εξοπλισμός χειρισμού
Η προσαρμόσιμη ταχύτητα (0–6000 rpm) και οι παράμετροι το καθιστούν συμβατό με συστήματα αυτόματων οδηγούμενων οχημάτων (AGV) και έξυπνα ρομπότ χειρισμού υλικών, καλύπτοντας τις απαιτήσεις ακριβούς κίνησης στην αυτοματοποιημένη λογιστική.
6. Προσαρμογή για Εξοπλισμό Βιομηχανικής Χρήσης
Με προσαρμόσιμες διαστάσεις δομής και προδιαγραφές του άξονα εξόδου (εσωτερική ετερόμορφη οδόντωση 18 δοντιών / 10 δοντιών), μπορεί να προσαρμοστεί για ειδικές βιομηχανικές μηχανές χειρισμού, μικρούς γερανούς λιμενικών τερματικών και άλλον μη τυποποιημένο εξοπλισμό, σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
Τεχνικές Προδιαγραφές DC Κινητήρα Ανυψωτικών Μηχανημάτων Σειράς RM145
| Αντικείμενο | Προδιαγραφή |
| Μοντέλο | RM145 |
| Ονομαστική ισχύς | 1–5 kW |
| Διάταξη | 24–96 V DC |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0~6000 RPM |
| Βαθμός Απομάκρυνσης | Κλάση F |
| Μέθοδος Ψύξης | Φυσική ψύξη αέρα |
| Πρότυπο Τρυπών Στήριξης | 140 × 140 mm, 4 διαπεραστικές τρύπες Φ12,5 mm |
| Αξόνας εξόδου | εσωτερική ετερόμορφη οδόντωση 18 δοντιών / εσωτερική ετερόμορφη οδόντωση 10 δοντιών (προαιρετικό) |
| Υποστήριξη Παρατάξεως | Προσαρμοστικές διαστάσεις και δομικές παράμετροι |
| Υπηρεσία | Γίνονται δεκτές παραγγελίες OEM και ODM |