Σενάρια Εφαρμογής του Κινητήρα Συνεχούς Ρεύματος (DC) για Φορκλίφτ Σειράς RM180
1. Κίνηση Ηλεκτρικών Φορκλίφτ και Οχημάτων Αντίβαρου Εντατικής Χρήσης
Βασική λύση ισχύος για ηλεκτρικά φορκλίφτ εντατικής χρήσης, οχήματα αντίβαρου και οχήματα εμβέλειας (reach trucks) 1~15 kW, παρέχοντας υψηλή ροπή για ανύψωση βαρέων φορτίων, στοίβαξη και μεταφορά σε μεγάλες αποστάσεις.
2. Επιχειρήσεις Χειρισμού Φορτίων σε Λιμάνια και Τερματικά
Ιδανικό για τη μεταφορά υλικών υψηλής φόρτισης και υψηλής συχνότητας σε λιμενικούς όρμους, αποθηκευτικούς χώρους εμπορευμάτων και χώρους ενταίνων, με μόνωση κλάσης F και ψύξη με φυσική ροή αέρα για σταθερή απόδοση σε ακραίες εξωτερικές βιομηχανικές συνθήκες.
3. Μεγάλα Αποθηκευτικά Κέντρα & Κέντρα Διανομής
Τέλειο για τη μεταφορά παλετών υψηλού βάρους, τη διασυνοριακή αποστολή (cross-docking) και την επιλογή παραγγελιών σε μεγάλα αποθηκευτικά κέντρα ηλεκτρονικού εμπορίου, κέντρα διανομής λιανικής πώλησης και κέντρα λογιστικής ψυχρής αλυσίδας, προσαρμόζεται σε συνθήκες εργασίας με συχνές ενεργοποιήσεις και απενεργοποιήσεις.
4. Βιομηχανικά Εργαστήρια Παραγωγής & Μεταφορά Υλικών σε Βαριές Βιομηχανίες
Κατάλληλο για τη μεταφορά μεγάλων αποστάσεων βαρέων πρώτων υλών, μεγάλων εξαρτημάτων και τελικών προϊόντων σε βιομηχανικά εργαστήρια παραγωγής, χάλυβα, ορυχεία και γραμμές συναρμολόγησης, διασφαλίζοντας αξιόπιστη ισχύ για εργασίες υψηλού βάρους.
5. Αυτόνομα Οχήματα Μεταφοράς (AGV) & Αυτοματοποιημένα Συστήματα Βιομηχανικής Λογιστικής
Συμβατό με ευρύ εύρος τάσης 24–96 V και ρυθμιζόμενη ταχύτητα 0–6000 rpm, σχεδιασμένο για αυτόματα καθοδηγούμενα οχήματα (AGV) υψηλής φόρτισης, έξυπνα ρομπότ χειρισμού και έξυπνα συστήματα αυτοματοποίησης αποθηκών.
6. Προσαρμοσμένη ολοκλήρωση βιομηχανικού εξοπλισμού OEM/ODM
Με πολλαπλές επιλογές άξονα εξόδου (εσωτερικό/εξωτερικό εγχάρακτο) και προσαρμοστικές διαστάσεις στήριξης, προσαρμόζεται σε ειδικές βιομηχανικές μηχανές, εξοπλισμό χειρισμού υψηλής αντοχής και μη τυποποιημένα οχήματα, υποστηρίζοντας μαζικές παραγγελίες OEM.
Τεχνικές προδιαγραφές DC κινητήρα ανυψωτικών μηχανημάτων σειράς RM180
| Παράμετρος | Λεπτομέρειες |
| Μοντέλο | RM180 |
| Ονομαστική ισχύς | 1–15 kW |
| Διάταξη | 24–96 V DC |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0–6000 rpm |
| Επίπεδο Απομάκρυνσης | Κλάση F |
| Μέθοδος Ψύξης | Φυσική ψύξη αέρα |
| Τρύπα τοποθέτησης | 140×140, 4-D12.5 Διαπεραστική οπή / 4-M12 Οπή για βίδα |
| Αξόνας εξόδου | Εσωτερικό εγχάρακτο 18T / Εξωτερικό εγχάρακτο 9T / Εξωτερικό εγχάρακτο 18T |
| Προσαρμογή | Προσαρμόσιμη Τάση και Ισχύς |
| Υπηρεσία | Ευπρόσδεκτες Παραγγελίες OEM |