Zastosowania silnika prądu stałego RM2455ZX
1. Napęd jednostki hydraulicznej w pojazdach ciężarowych
Dostarcza wysokiego momentu obrotowego 16 Nm i mocnego wyjścia 5500 W, idealnego dla jednostek hydraulicznych 24 V/48 V stosowanych w ciężarówkach komercyjnych, pojazdach ciężarowych oraz maszynach budowlanych, zapewniając niezawodną pracę systemów podnoszenia i opróżniania.
2. Przemysłowe podnoszenie i napęd podnośników nożycowych
Optymalizowany do pracy przerywanej z cyklem czynnym 10 min – 25% ED, doskonały do napędu ciężkich podnośników nożycowych, podnośników pionowych, platform roboczych na wysokości oraz wyrównywaczy poziomu rampy załadunkowej, zapewniający stabilną i silną siłę podnoszenia.
3. Samochody dostawcze z platformami załadunkowymi oraz systemy podnośników dostępowych
Przeznaczony do integracji z pojazdami wyposażonymi w rampy wjazdowe, podnośnikami dla osób na wózkach inwalidzkich, rampami stopniowymi oraz innym sprzętem zapewniającym dostęp do pojazdów, zapewniając stały, wysoki moment obrotowy do gładkiego i bezpiecznego obsługiwanie dużych obciążeń.
4. Specjalistyczna technika przemysłowa i pojazdy pozadrogowe
Zaprojektowany do wymagających środowisk przemysłowych, idealny do zasilania systemów manipulacji materiałami, maszyn budowlanych, sprzętu rolniczego oraz innych poza drogowych pojazdów wymagających wysokomocowego napędu prądu stałego.
5. Modyfikacje pojazdów i modernizacja poprzez wyposażenie dodatkowe
Kompaktowa konstrukcja z mocowaniem do podłogi o wysokiej gęstości mocy, idealna do niestandardowej modyfikacji pojazdów specjalnych, elektrycznych pojazdów użytkowych oraz niestandardowego sprzętu przemysłowego, umożliwiająca łatwą integrację z istniejącymi systemami.
6. Integracja OEM dla producentów pojazdów i maszyn
Obsługa niestandardowego napięcia (24 V / 48 V) oraz parametrów wydajności, dopasowana do producentów pojazdów, integratorów sprzętu oraz projektów automatyzacji przemysłowej, z niezawodną jakością przeznaczoną do produkcji masowej.
Specyfikacja techniczna silnika prądu stałego RM2455ZX
| Parametry | Specyfikacja |
| Model silnika | RM2455ZX |
| Zakres zastosowania | Jednostki napędowe pojazdów, podnośniki, pojazdy do załadunku, sprzęt specjalistyczny |
| Napięcie znamionowe | 24 V DC (opcjonalnie: 48 V) |
| Moc nominalna | 5500W |
| Prąd znamionowy | 205A |
| Moment znamionowy | 16 N·m |
| System pracy (cykl pracy) | 10 min – 25 % cyklu pracy |
| Klasa izolacji | Klasa F |
| Stopień ochrony (wodoszczelności) | IP20 |
| Liczba zębów | 9 |
| Kierunek obrotu | CW (obroty zgodnie z ruchem wskazówek zegara) |
| Konfiguracja opcjonalna | 48V |