RM22ZX-24 V DC-moottorin käyttötilanteet
1. Raskasajoneuvojen voimayksikön käyttömoottori
Ydinvoimalähde 24 V:n korkeatehoisille ajoneuvojen hydrauliyksiköille, joka tuottaa 8 N·m:n korkean vääntömomentin kaupallisille kuorma-autoille, pakettiautoille ja raskastyökaluajoneuvojen apujärjestelmille.
2. Teollisuusnostimet ja sakselnosturien toimintamekanismit
Ideaali raskastyökalu-sakselnosturien, pöytänosturien, pystynosturien ja mekaanisten nostolaitteiden voimanlähteenä; optimoitu 2 min–10 %:n toistuvaan käyttöön (ED) teollisuusympäristöissä.
3. Latausajoneuvot ja pääsyynostojärjestelmät
Erittäin sopiva latausajoneuvoihin, pyörätuolinostimiin, portaanostimiin ja ajoneuvojen pääsyramppeihin, varaten vakauden ja korkean kiertomomentin raskaiden kuormien nostoon pääsytoiminnoissa.
4. Erityisesti teollisuuskäyttöön ja maantiekäyttöön tarkoitetut laitteet
Sopii erityisten teollisuuskoneiden, automaatiolaitteiden, materiaalikäsittelyjärjestelmien ja maantiekäyttöön tarkoitettujen ajoneuvojen 24 V DC:n korkeatehoiseen käyttöön.
5. Ajoneuvojen muokkaus ja jälkemarkkinoiden uudelleenasennus
Kompakti jalalla kiinnitettävä suunnittelu, joka sopii erinomaisesti erikoisajoneuvojen, sähköajoneuvojen ja ei-standardien teollisuuslaitteiden mukautettavaan muokkaamiseen ja mahdollistaa helpon integroinnin olemassa oleviin järjestelmiin.
6. Valmistajien (OEM) integrointi ajoneuvojen ja koneiden valmistajille
Mukautettavilla suoritusparametreillä varustettu ajoneuvovalmistajille, laiteintegraattoreille ja teollisuusautomaatioprojekteille; tukee sarjatuotantoa ja OEM-tilauksia.
RM22ZX-24 V DC-moottorin tekniset tiedot
| Parametrit | Määritys |
| Moottorimalli | RM22ZX-24 V |
| SOVELTAMISALA | Ajoneuvojen voimayksiköt, nostimet, kyytityskalustot, erikoislaitteet |
| Nimellisjännite | 24V DC |
| Nimellinen teho | 2200W |
| Nimellisvirta | 125 a |
| Nimetyn vääntömomentin | 8 N·m |
| Käyttöjärjestelmä (käyttöjakso) | 2 min–10 %:n toistuva käyttö (ED) |
| Isotusluokka | Luokka F |
| Suojaluokka (vesitiukkuus) | IP54 |
| Hammaslukumäärä | 9 |
| Pyörähdysuunnaksi | CW (myötäpäivään) |